DSCF1109

Rafski zaczął fotograficzne przygody „na poważnie” w chwili zakupu pierwszej lustrzanki cyfrowej (DSLR) którą był Canon 30D w zestawie z obiektywem 17-85mm IS USM. Od tego momentu jego cyfrowa stajnia przeobrażała się zahaczając o takie marki jak Fujifilm, Sigma, Tamron, Nikon. Obecnie ulubionym sprzętem używanym w studio jest Canon 5D. Sony A7. Jest całkiem prawdopodobne że zasoby sprzętowe w niedługim czasie powiększą się o kolejne marki.

Jego idole to tuzy tacy jak Henri Carter-Bresson, ale także bardziej współcześni fotografowie tacy jak Annie Leibovitz, Steve McCurry i Joe MacNally. Techniki oświetlenia uczył się od Joe oraz Strobisty, obecnie także spędza czas nad ulepszaniem warsztatu poznając nowe i do tej pory nieznane techniki.

Pomysł na Rafskiego jest po prostu potrzebą chwili. Rafał zauważył mieszkając w Anglii że jest niemożliwym dla 99% ludzi mieszkających tam wymówienie jego imienia i nazwiska. Było ono dla nich nie do zapamiętania. Zostawił więc trzy pierwsze litery imienia i ostatnie nazwiska i powstał Rafski. Jest to bardzo uniwersalne i krótkie imzwisko.

 

Jak mnie opisują?

“Profesjonalizm, estetyka, zadania specjalne – trzy główne cechy opisujące Rafała”

Rafski prowadzi Studio Mechanik

Dane do kontaktu:

Studio Mechanik

Prądzyńskiego 6 / G05

07-410 Ostrołęka