Z ciekawością obserwuję i analizuję informacje dotyczące innych fotografów oferujących sesje zdjęciowe. Odrębną kategorią są sesje noworodkowe. Nie jest to moja specjalizacja, nie zamierzam w tą specjalizację wchodzić. Patrze jednak na to co się dzieje w branży.
A dzieje się tyle, że fotografowie (a raczej w większości fotografki) starają się zachęcić potencjalnego klienta akcesoriami do sesji. Istnieje spory, rozwijający się rynek tego rodzaju rzeczy. Ludzie kupują i wyprzedają. Spory ruch w interesie. Oprócz second hand macie również allegro oraz aliexpress. Jeżeli chcecie zajmować się fotografią noworodków (oraz sesjami ciążowymi) musicie prawdopodobnie wydać sporo pieniędzy na tego typu akcesoria. Z pomocą przychodzą grupy na Facebook.
Druga sprawą jest płeć – w większości przypadków kobiety posiadające dzieci nie zaufają mężczyźnie, wolą oddać dziecko w ręce kobiety. Taka specjalizacja.

Dlaczego warto zainwestować w sesje dziecięce jeśli jest się kobietą? To praca wymagająca sporo: należy zakupić sprzęt fotograficzny oraz studyjny, ciuszki i akcesoria do sesji dziecięcych, szkolenie z obsługi sprzętu, ustawień światła i układania noworodka także by się przydało. Jest to jednak praca bardzo satysfakcjonująca a koszt takiej sesji jest także spory. Jeżeli chcecie obniżyć nieco wstepną inwestycję, w Studio Mechanik wynajmiecie przestrzeń i światła, będziecie mogły spróbowac tego fachu bez zbyt wielu kosztów.

W Studio Mechanik wykonujemy portrety oraz szeroki zakres fotografii ludzi, także wnętrza oraz produkty. Zajmujemy się także szkoleniem fotografów, posiadamy stosowne doświadczenie i kwalifikacje do nauczania. Zapraszamy do kontaktu. https://www.facebook.com/akademiafotografiistudiomechanik

Co jeszcze takiego znajdziesz w Studio Mechanik czego nie znajdziesz nigdzie indziej?

Położenie w Hali Targowej Feniks daje nam niesamowite możliwości dzięki dużej społeczności oferującej odzież dziecięcą a współpraca z Salonami Chrztu oraz innymi sklepami gdzie oferowane są ubranka dziecięce pozwala na dobór pięknych ubrań i stylizacji do każdej sesji maluszka. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.