Czy wiecie że fotografia leczy?

Jest możliwe że wiele z Was, kobiet ale także może i mężczyzn zastanawia się nad tym o co chodzi z sesjami zdjęciowymi, które oferuje Rafski. Czy może jest to objaw słomy w butach albo fanaberii. W tym artykule chciałbym pokazać Wam że bycie fotomodelką czy fotomodelem to nic dziwnego w dzisiejszych czasach a nasi dziadkowie chętnie pozowali do fotografii już w XIX wieku.

Oto fotografia mojego dziadka zrobiona około 70 lat temu

 

Jak wiemy zdjęcia rodzinne, okolicznościowe to standard. Wiele z nas ma takie zdjęcie zrobione na pożółkłym papierze. Oczywiście technologia idzie do przodu. Dzisiejsze zdjęcia robione cyfrowymi aparatami o wymiennych obiektywach to dużo lepsze jakościowo i technicznie obrazy które utrwalają każdą ważną chwilę. Ale czy rzeczywiście musimy czekać na wesele żeby zrobić sobie dobre zdjęcie?

Moim zdaniem nie jest to konieczne. Wiecej, uważam że zdjęcia okolicznościowe aczkolwiek mogą być zrobione z polotem i być ciekawe nie do końca pozwalają na kreatywną fotografię.

Booklover Sylwia Artystka,Anglistka,Visual Thinker, wielbicielka książek,które czyta pasjami. Od lat niezmiennie fanka Michaela Jacksona,o którym napisała pracę magisterską, po angielsku oczywiście,ponieważ to na jego tekstach uczyła się tego języka. Uwielbia poezję i prozę Julii Fiedorczuk. Modelka: Sylwia AnnaSyla Sikora Foto: Rafski The Photographer Make-up: Kinga Kulesza

Jakie problemy leczy więc fotografia?

Jednym z problemów jest niska samoocena. Wiele osób często nie docenia własnego ciała i tego jak mogą wyglądać. Należy jednak pamiętać o jednym: w dzisiejszych czasach ułamki sekundy wystarczą żeby zrobić pierwsze wrażenie, zarówno podczas rozmowy kwalifikacyjnej jak i online. W innym razie ktos szybko przewinie Was kciukiem. Bycie szarą myszką w dzisiejszych czasach jest passe. Każdy ma własną osobowość i od tego czy potrafimy ją wyrazić zależy czasami dużo.

Makijaż i stylizacja: Aneta Brzozowska​
Modelka: Beata​ Ikwanty
Foto: Rafski The Photographer​

Kreowanie wizerunku

Jak zapewne wiece, wizerunek to dosyc skomplikowana materia. Rozgraniczyłbym tutaj wizerunek w internecie i wizerunek w tzw “realu”. W internecie to głównie fotografie które pokazujemy wszystkim, gdzie rolę gra sylwetka, twarz, ubiór, rekwizyty, ale także nasza strona internetowa i strona (oś czasu) na social media. Żarty które nas śmieszą, język jakim się posługujemy, umiejętności interpersonalne – czy potrafimy nawiązywac relacje. Wszystko to sprawia że ludzie nas “jakoś” postrzegają. Ważne jest żeby to jak nas postrzegają ludzie pomagało nam w życiu a nie przeszkadzało.

Model: Rafal Kwiatkowski, foto: Rafski

Co można osiągnąć dzięki fotografii?

Można zbudować swoją markę – podobnie jak muszą robić to firmy jeśli chcą być rozpoznawalne. Podobnie jak niegdyś nasi dziadkowie wieszali obrazy swoich przodków w gabinecie my możemy teraz powiesić fotografie własnej rodziny. Własne portrety na ścianie także nie powinny dziwić gości ludzi kreatywnych i świadomych swojej wartości. Rodzinny interes to także trwałość i zaufanie że wszystko jest na swoim miejscu.

Mój Dziadek Eugeniusz Kwiatkowski, Rafski 2009

 

Twoje fotografie mówią wiele. Jeśli na swoim timeline pokazujesz jak imprezujesz to ludzie oglądający Twój profil nie będą się po Tobie wiele spodziewać. Jak najlepsze fotografie to wręcz obowiązek odpowiedzialnej osoby, budowanie swojej pozycji wśród modelek, fotografów, prezenterów, artystów, aktorów, piosenkarek, youtuberów za pomocą social media to norma.

 

Jakie problemy stwarza fotografia?

Wydaje mi się że ludzka zawiść jest jedynym efektem ubocznym. Jest to jednak tylko wtedy problem kiedy ludzie nie robią zdjęć zbyt często. W dzisiejszych czasach makijaż, fotografia są zdecydowanie bardziej powszechne i nie powinno z tym być problemu. Nasi wrogowie zawsze się znajdą gdy zaczniemy odnosić sukcesy.

Rafski

 

Więcej o kreowaniu wizerunku: https://purestyle.pl/czym-jest-kreowanie-wizerunku-i-co-sie-na-nie-sklada/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.