Znam wiele osób w Polsce które jeszcze nie do końca zagłębiły się w świat Instagrama. Ktoś coś słyszał ale prawdopodobnie wśród moich znajomych na facebook tylko jakieś 30% ma i używa Instagrama. W tym artykule chciałem przybliżyć wszystkim opornym co to w ogóle jest, z czym się to je, dlaczego się to ma i po co się tego używa.

Zacznijmy od początku. Sięgnę tu po największą i najpopularniejszą encyklopedię online, czyli Wikipedię.

Instagram jest to usługa sieciowa pozwalająca na dzielenie się fotografiami i materiałami video. Jest on posiadany przez firmę Facebook Inc. Został utworzony przez Kevina Systroma and Mike’a Kriegera i uruchomiony w październiku 2010 tylko na urządzeniach wyposażonych w system iOS. W kwietniu 2012 uruchomiono aplikację na systemach z Androidem.

Jak dodać aplikację? Wchodzimy w aplikację z oprogramowaniem, w Androidzie to będzie Google Play (iPhone -> App Store), wyszukujemy aplikację Instagram i instalujemy.

 

Dodaj Rafskiego na Instagramie @rafski7 @rafski3

 

 

Instagram to po stronie klienta aplikacja na smartphone. Pozwala na dodawanie fotografii i video do których można dodawać różnorakie filtry. Co ważne, nasze zdjęcia mogą być udostępniane publicznie lub też tylko dla wybranej rzeszy znajomych (ang. followers). Ci followersi to właściwie najważniejsza dla użytkownika liczba w Instagramie.

Co wyróżnia Instagrama to to że zdjęcia są zwykle dodawane w formacie kafelka (kwadratu 1:1). Oprócz tego w Instagramie ważnymi atrybutami są hashtagi (#hashtag) czyli słowa po których wpisaniu możemy odnaleźć dany rodzaj fotografii. W Polsce zdecydowanie najpopularniejszym hashtagiem jest #polishgirl.

Co odróżnia Instagrama od Facebooka? Brak dyskusji o dziwnych rzeczach. Z reguły komentuje się zdjęcie. Ludzie lubią dawać miłe komentarze. Można też tak jak w messenger rozmawiać w prywatnej wiadomości, aczkolwiek większość osób i tak korzysta częściej z Messengera. W Instagramie tak jak i w Facebooku można dodawać tzw stories czyli wiadomości graficzne i video ważne przez 24 godziny – tzw mój dzień.

Dodaj Rafskiego na Instagramie @rafski7 @rafski3

Rafski

 


Linki poniżej to polecane przeze mnie telefony gdzie łatwo zainstalujecie Instagram (tak, wiem że jest iPhone i Samsung)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.