Życie na walizkach czyli realia freelance.

Po bardzo ciepłym, wręcz letnim kwietniu nastał maj.

Maj zaczął się dla Rafskiego dosyć nieszczęśliwie gdyż w święto pracy miał trudności z chodzeniem przez skręconą kostkę.

Było to podwójne nieszczęście gdyż skręcił ją wysiadając z autobusu na dworcu PKS w Ostrołęce i mimo iż miał bilet nie zachował go i ponoć nie może bez niego ubiegać sie o odszkodowanie.

Prawdopodobnie brak jego wniosku do ubezpieczyciela i tak nie pomoże spółce Mobilis na utrzymanie gdyż autobusy maja jeździć bez zmian tylko do czerwca.

Co dalej nie wiadomo gdyż Mobilis oglosił upadłość. A noga Rafskiego dalej spuchnięta.

Notatka dla Rafskiego: po nastepnym urazie a) sprawdzić czy i gdzie Rafski ma bilet b) zrobic zdjecia na miejscu c) podłączyć się na social media z jakimś świadkiem wydarzenia.

Końcówkę kwietnia Rafski miał dosyć ciekawą. Zdjęcia w Londynie 27, potem sesja pin up w Warszawie. A juz niedługo kolejna sesja Glamour w studio w stolicy.

Przy okazji jego wojaży zorientował się że wizytówki nie działają. Poznał kilka osób ale nikt nie był na tyle odważny żeby go dodac na social.

(Notatka dla Rafskiego – podłączaj się podczas rozmowy to będzie łatwiej plus zaoszczędzisz na wizytówkach).

Podróżując samemu jest się bardziej otwartym na otoczenie. Plus można samemu zmieniac plany. Minus – w beznadziejnym otoczeniu jest się samotnym.

Takim beznadziejnym otoczeniem są np lotniska. Wszyscy gdzieś pędzą, każdy raczej wystraszony, trudno z kimś nawiązać niezobowiązującą pogawędkę.

Co innego hotele, puby, bary i inne tego typu miejsca.

Czy ja już Wam mówiłem że Rafski ma czasami ciekawe okazje i lokacje do zdjęć (high end)?

Dajcie znać jeśli macie budżet na foty i/lub video a opowie coś więcej.

Poza tym zdjęcia stają się coraz lepsze. Duża w tym zasługa sprzętu i stałego polepszania swoich możliwości. Oraz modeli którzy wiedzą czego chcą.

Niebawem Rafski planuje przeprowadzkę do Warszawy, pomimo iż Ostrołęka to mega cool miasto wydaje mi się że płatne zlecenia są jednak zwykle zarezerwowane dla krewnych i znajomych królika.

Druga strona działalności Rafskiego, praca w firmie jako konstruktor musi zostać odkopana.

Firma do której aplikował i był na 2 rozmowach coś sie nie odzywa i pewnie trzeba szukać innej.

Rafski

————————–

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.