Hey! Tu Rafski.

Organizując imprezę bądz przyjęcie okolicznościowe zapewne stajecie przed wieloma wyborami. Szczególnie widoczne jest to w przypadku dużych, „raz-w-życiu” przedsięwzięć takich jak ślub i wesele. Ilość szczegółów i rzeczy do załatwienia często może przytłaczać. Począwszy od listy gości, strojów, sali weselnej, przez dekoracje, napoje (wódka!), skończywszy na fotografie i kamerzyście. Wprawdzie można sobie ułatwić zadanie. Niektórzy wynajmują osoby specjalizujące się w tej dziedzinie. Inni polegają na rodzinie, sprawny organizator, zwykle ojciec będzie doskonale wiedział u kogo ma zainwestować pieniądze. Są jednak rzeczy które wymagają uwagi żeby wspomnienia z tego jakże ważnego dnia przetrwały próbę czasu. Mowa tu o fotografiach i filmach pamiątkowych które umilą czas każdej rodzinie.

Niektórzy sądzą że nie jest to konieczne. W dzisiejszych czasach tak wiele osób dysponuje aparatami fotograficznymi bardzo dobrej jakości w swoich smartfonach. Musicie jednak pamiętać że jest jednak sporo rzeczy które są poza kontrolą waszych domorosłych fotografów dysponujacych komórką. Oto pokrótce lista rzeczy których ciocia lub wujek oraz stryjek z cyfrówką nie ogarnie. Jest też sporo fotografów którzy są w stanie zaoferowac swoje usługi bardzo tanio. Jest to związane z dynamiką rynku i potrzebami klientów. Tacy fotografowie wprawdzie często posiadają potrzebny sprzęt do obsługi danego wydarzenia jednak trzeba pamiętac że często są to dla nich tzw. fuszki. Czyli po prostu rzeczy które odwala się po godzinach pracy. Z tego względu jakość zaoferowana i produkt będą stanowczo odbiegały od jakości człowieka który zajmuje się tym profesjonalnie i wkłada w to maksimum energii, talentu i pasji.

Oto lista rzeczy która może pójść źle jeśli dokonają Państwo nieprzemyślanego wyboru w tej kwestii.

1) Jakość fotografii może być poniżej jakichkolwiek akceptowalnych standardów przez użyty sprzęt. Często fotograf któremu zapłacimy mało nie ma możliwości zainwestowania w profesjonalny sprzęt.

2) Jakość fotografii może być poniżej jakichkolwiek akceptowalnych standardów przez nieprofesjonalny sposób fotografowania / filmowania. Mowa tu zarówno o aspektach technicznych przy użyciu sprzętu, braku umiejętności kadrowania i ustawiania kadru, jak i braku umiejętności prowadzenia konwersacji w celu rozładowania napięcia i osiągnięcia jak najlepszego efektu w postaci zdjęć. Efektem tych braków mogą być zdjęcia rozmazane, niedoświetlone, z nieciekawym wyrazem twarzy, takie jak widoczne poniżej.

3) Fotograf może nie zjawić się na weselu. Może też nie być w stanie wypełnić warunków umowy tj. będzie tam przez mniej czasu niż zakładano.

4) Fotograf nie będzie miał wystarczającego zaplecza w przypadku gdy coś pójdzie nie tak.

5) Fotograf nie będzie dysponował najnowszym oprogramowaniem lub nie będzie w stanie wyedytować / wyretuszować zdjęć w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu.

6) Fotograf nie będzie w stanie dostarczyć zdjęć w terminie zawartym w umowie.

7) Jakość produktów dostarczonych przez fotografa będzie „poniżej krytyki”. Mowa tu o albumach, pracach graficznych i wszelkiego rodzaju sztuki.

8) Sesja fotograficzna (o ile jest jednym z warunków umowy) będzie przeprowadzona bez należytego przygotowania.

Wszystkie wymienione wyżej powody będą skutkowały bardzo niską jakością usługi. Oczywiście jasne jest że dla „tanich” fotografów będzie miejsce na rynku gdyż pieniądz w dzisiejszych czasach liczy się bardzo ale należy zastanowić się czy warto kupywać coś tanio. Czasami jest to strata pieniedzy czasu i nerwów.

Rafski The Photographer wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. Pragnę współpracowac z ludźmi którzy wiedzą czego chcą od życia i dla których liczy się jakość i nie znoszą tzw „badziewia”. Dlatego też moja oferta znacznie przewyższa możliwości moich konkurentów na rynku. Zachęcam do sprawdzenia co mogę państwu zaoferowac a czego nie zaoferuje moja Państwu konkurencja. Zapewniam że wybierając moje usługi nie będą Państwo rozczarowani. Przy cenach Pakietu Weselnego zaczynających się już od 1999zł nie jest to także najdroższa oferta na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.